شاید بتوان مهم‌ترین خبر همایش توسعه‌دهندگان هواوی 2023 را که در روز جمعه 4 آگوست سال جاری میلادی (13 مرداد 1402) برگزار شد، معرفی جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت چینی با نام HarmonyOS 4 دانست. نسخه‌ای که با طراحی مجدد بسیاری از جنبه‌های بصری، گزینه‌های شخصی‌سازی تازه‌ای را برای اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند به ارمغان خواهد آورد. مطابق اعلام هواوی، در حال حاضر بیش از 700 میلیون دستگاه در سراسر جهان و در دسته‌بندی‌های گوناگون از گوشی هوشمند تا تلویزیون و اتومبیل با تکیه بر اکوسیستم HarmonyOS کار می‌کنند و تغییرات تازه می‌تواند بر جذابیت‌های کاربرد سیستم‌عامل اختصاصی هواوی بیفزاید.
هواوی از سال 2019 و آغاز تحریم‌های ایالات متحده همواره در تلاش برای ارائه راهکارهایی بوده تا بتواند در برابر شرایط دشوار تاب آورد؛ شرایطی که مانع دسترسی هواوی به فناوری‌های کلیدی مانند نیمه‌رسانا، تراشه‌های 5G و برخی نرم‌افزار‌ها شده و با فلج کردن بخشی از کسب‌وکار این کمپانی در سطح جهان، به جایگاه آن در میان شرکت‌های برتر به شدت آسیب رسانده است. محدودیت‌های اِعمال‌شده از سوی آمریکا همچنین دسترسی هواوی را به سیستم‌عامل اندروید و سرویس‌های موبایلی گوگل قطع کرده و زیان قابل توجهی را به پایگاه مشتریان این شرکت در خارج از چین وارد آورده است.

شرکت چینی در تلاش برای جایگزینی اندروید، در آگوست 2019 میلادی راهکار اختصاصی خود را با نام HarmonyOS معرفی کرد که از آن زمان تاکنون، چندین نسخه از آن توسعه یافته و اینک در ویرایش چهارم، جاه‌طلبی‌های کمپانی چینی برای بازپس گرفتن سهم از دست رفته بازار اسمارت‌فون هویدا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *